Педагоги Полтавщини опрацювали алгоритм надання психологічної допомоги в кризових та екстрених ситуаціях
Навчально-методичним кабінетом психологічної служби Полтавської академії неперервної освіти ім. М. В. Остроградського у співпраці з психологічною службою Головного управління ДСНС України у Полтавській області для педагогів області проведено воркшоп «Алгоритм надання психологічної допомоги та супроводу в кризових та екстрених ситуаціях». Участь у ньому взяли 235 фахівців із територіальних громад – керівники закладів освіти, представники відділів освіти, вчителі, практичні психологи, інші педпрацівники.
«Потреба в наданні першої психологічної допомоги може виникнути непрогнозовано. Від якості такої допомоги залежать життя та психічне здоров’я постраждалої людини. Тому готовність до надання першої психологічної допомоги потребує регулярного оновлення знань і навичок», – зазначив заступник директора Полтавської академії неперервної освіти ім. М. В. Остроградського Сергій Дудко.
Упродовж заходу учасники під керівництвом начальника центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України в Полтавській області, очільниці психологічної служби Головного управління Юлії Фалєєвої разом опрацювали питання:
- Перша психологічна допомога як сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної психологічної допомоги людям, що зазнали впливу значних стресорів (основні завдання й особливості надання допомоги потерпілим, базуючись на «вікні толерантності»; особливості взаємодії в умовах надзвичайної ситуації; базовий алгоритм надання психологічної допомоги; застереження при роботі з дітьми).
- Принципи турботи про себе.
- Організація заходів психосоціальної підтримки в закладі освіти для учасників освітнього процесу, що постраждали від небезпечної, надзвичайної ситуації.
Методист навчально-методичного кабінету психологічної служби ПАНО ім. М. В. Остроградського Тетяна Хорошева наголосила, що на курсах підвищення кваліфікації в ПАНО ім. М. В. Остроградського викладається лекція «Базові підходи до надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу», рекомендувала для опрацювання в педагогічних колективах лист МОН від 04.04.2022 № 1/3872-22 «Про методичні рекомендації “Перша психологічна допомога. Алгоритм дій”».
Захід проведено в рамках реалізації «Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року», Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
#ТиЯк