Лубенська районна військова адміністрація
Полтавська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Що змінилося у «Пакунку малюка» в 2025 році?

Дата: 14.02.2025 15:23
Кількість переглядів: 22

Державна програма «Пакунок малюка» допомагає молодим батькам адаптуватися до нової ролі, надаючи вибір між натуральною допомогою (бебі-боксом) або грошовою компенсацією.

Фото без опису

У 2025 році Уряд зберіг цю можливість, і тепер сума виплати становить 7689 грн (три прожиткові мінімуми для дітей до 6 років на момент народження).

На Полтавщині у 2024 році 3919 родин скористалися можливістю отримати грошову компенсацію «Пакунок малюка», загальна сума виплат склала понад 29,9 млн грн.

Витратити ці гроші можливо в 12,5 тис. закладів торгівлі, які внесені до реєстру учасників проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка».

У переліку є як звичайні торгові точки, так і інтернет-магазини (перелік закладів торгівлі за посиланням: https://pakunok-malyuka.ioc.gov.ua/outletaddresses ).

Крім того, батьки більше не прив’язані до ПриватБанку — обрати можна буде з-поміж інших уповноважених банківських установ.

За грошовою компенсацією можна звернутися шляхом подання заяви:

  • онлайн - через портал «Дія», у складі комплексної послуги «єМалятко», подавши заявку за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko;
  • офлайн –до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • поштою - до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, ЦНАПу або управління соціального захисту населення райвійськадміністрації (бланк зави за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/114-2025-%D0%BF#n103).

У разі народження дитини за кордоном і відсутності свідоцтва про народження, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану України, до заяви додається копія свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.

Ще одна важлива зміна — оновлений вміст «Пакунку малюка», куди входить понад 50 якісних дитячих речей.  Після консультацій з родинами у нього додали багаторазові вологостійкі пелюшки, тепліші речі, збільшили розмір пледа-ковдри та зменшили кількість найменшого одягу. Також тепер у пакунку є книжка «Від народження до року» від Дитячого Фонду ООН (UNICEF) з найкращими світовими та українськими порадами для батьків.

Отримати такий «бебі-бокс» батьки новонародженої дитини мають, як правило, у пологовому будинку або, у разі його відсутності при виписці новонародженої дитини – в управліннях соціального захисту населення за місцем проживання/перебування.

Сім’ї мають право отримати «бебі-бокс»  впродовж 30 календарних днів з дня народження дитини чи грошову виплату впродовж 12 місяців після народження дитини. В разі отримання «бебі-боксу» грошова компенсація не виплачується.

Держава підтримує молодих батьків – обирайте зручний формат допомоги для вашої сім’ї!

 

Департамент соціального захисту населення ПОВА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора