104 роки від дня народження Володимира Малика
21 лютого минає 104 роки від дня народження Володимира Кириловича Малика (1921-1998) - українського письменника, автора пригодницьких та історичних творів, чия доля була тісно пов'язана з Лубенщиною.
Народився письменник у селі Новосілки Макарівського району на Київщині у селянській родині. Закінчив Ясногородську школу, після чого вступив до університету на філологічне відділення. Тоді ж почав віршувати.
Із початком німецько-радянської війни навчання довелося перервати. Малик вступив до лав нерегулярних збройних формувань. Потрапив у полон і був вивезений до Німеччини в концентраційний табір. Два роки Володимир провів неначе в пеклі. Лише в жовтні 1945-го він повернувся додому.
Після того, як в 1950 році Малик закінчує заочно університет, переїздить у Лубни. У древньому, історичному місті письменнику захотілось наблизити події далекої минувшини до сучасника і це йому з великим успіхом вдалося.
Вершиною літературної діяльності Володимира Малика, здобутком усього українського письменництва стали його історичні твори – «Посол Урус-Шайтана» (1968), «Фірман султана» (1969), які згодом разом з романами «Чорний вершник» (1976) і «Шовковий шнурок» (1967) склали тетралогію «Таємний посол». Автор цих текстів посів одне з чільних місць серед сучасних романістів історичного жанру. За твори історико-патріотичної тематики у 1983 р. Володимиру Малику було присуджено літературну премію імені Лесі Українки.
У житті письменник був чесною, скромною та доброю людиною. Багатьом початківцям допомагав порадами, вивів на широкий літературний шлях. Своє життя Володимир Малик прожив гідно, у великих творчих та плідних трудах. Багато його робіт перекладено іноземними мовами.
У пам'ять про письменника за пропозицією Фонду імені Володимира Малика «Слово» та редакції газети «Лубенщина» Лубенською міською радою у 2001 р. засновано премію імені Володимира Малика для відзначення літераторів, науковців, працівників освіти і культури, журналістів, громадських та державних діячів. Вручається кожного року напередодні дня народження видатного земляка.