Відбувся виїзний семінар щодо реалізації проєкту ЄС з розбудови ланцюжків доданої вартості у молочному та ягідному кластерах
Представники 20 громад Полтавщини днями зібралися у Пирятині, щоб обговорити реалізацію проєкту ЄС «Розбудова ланцюжків доданої вартості у молочному та ягідному кластерах Пирятинської громади для розширення економічних можливостей молоді і сільських жителів та екоорієнтованого зростання».
Про досвід впровадження, виклики, з якими довелося зіткнутися та отримані результати учасникам семінару розповів міський голова Андрій Сімонов.
Реалізація проєкту тривала з 1 лютого 2022 року до 31 січня 2025 року. Загальна його вартість – 1 160 446,1 євро, з них кошти гранту – 999 526,1 євро, співфінансування з місцевих джерел – 160 920 євро.
Учасники зустрічі також відвідали низку об’єктів, створених у межах проєкту.
Цех з виробництва м’ясо-ковбасних виробів, плановою виробничою потужністю 30 тонн продукції на місяць. Загальна вартість – 7 901 625,20 грн, з них: грант – 6 301 625,20 грн, співфінансування учасника – 1 600 000 грн. Крім того, за рахунок учасника проведені ремонтні роботи приміщення, підключення до інженерних мереж та благоустрій прилеглої території. Наразі потужності цеху готуються до запуску, проводиться сертифікація продукції відповідно до європейських стандартів.
Цех з виробництва паливних брикетів ТОВ «Теплівська калина»: загальна сума реалізації проєкту – 2 725 000 грн, з них грант – 2 125 000,00 грн, співфінансування учасника – 600 000,00 грн. Крім того, за рахунок учасника збудовано навіс для зберігання сировини та встановлено електрообладнання. За півтора року експлуатації вироблено 128 тонн паливних брикетів. Основний споживач – сільська зерносушарка, яка використовує брикети як альтернативу газу. Окрім цього, їх використовують і сільські жителі для опалення приватних будинків. Підприємство планує збільшити виробничі потужності, для чого буде придбано додаткову лінію.
Сімейна молочна ферма Євгенія Градова у селі Вечірки: загальна сума витрат на реалізацію проєкту – 1 209 885 грн, усі кошти – за рахунок грантодавця. За співфінансування учасника реалізовано благоустрій прилеглої території, проведено монтажі роботи системи водовідведення, облаштовано навісу для молодняку – 50 000 грн. Родина утримує 6 дійних корів і 4 телиці. Отримане молоко реалізують населенню та місцевим товаровиробникам.
Садівничий коворкінг на базі Березоворудської школи створено виключно за рахунок грантових коштів у сумі 404 515 грн. Продовжують брати участь у грантових програмах для розширення матеріально-технічної бази, переважно з метою поглиблення переробки власної продукції.
Загалом у межах проєкту створено 5 центрів надання послуг з обробітку землі; 67 мікротепличних господарств; 3 молочні мініферми; мобільне сховище зерна; центр надання послуг з тюкування рослинних решток (прес-підбирач); цехи з виробництва паливних брикетів, хлібобулочних виробів, м’ясо-ковбасних виробів, перероблення соєвих бобів; облаштовано торгівельний павільйон, який готується до відкриття; артшвейний, фудпроцесінговий, гончарний, садівничий, кулінарний, інноваційний 3D-коворкінги; 2 центри тимчасового перебування ВПО; центр з навчання першій домедичній допомозі.