Лубенська районна військова адміністрація
Полтавська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В облвійськадміністрації наголосили щодо ключових аспектів декларування спадщини, кредитів та позик під час кампанії декларування 2025 року

Дата: 03.03.2025 09:52
Кількість переглядів: 20

У Полтавській обласній військовій адміністрації в межах забезпечення взаємодії щодо ефективності, прозорості та доброчесності роботи підприємств, установ, організацій Полтавської області, що належать до сфери управління облвійськадміністрації, наголосили щодо деяких актуальних питань відображення відомостей про спадщину, кредити та позики під час кампанії декларування 2025 року.

Фото без опису

Одержання спадщини – досить поширена ситуація, яка вимагає від публічного службовця правильного відображення в декларації.

У випадку, коли вартість спадщини відома, майно, набуте у спадок, крім розділів щодо майна та корпоративних прав, підлягає відображенню в розділі 11 „Доходи, у тому числі подарунки” декларації: вказується загальна вартість успадкованого, а джерелом доходу — спадкодавець.

Інформація зазначається лише за той період, в якому було отримано офіційний документ, який підтверджує право декларанта – спадкоємця на майно або об’єкт – свідоцтво, договір чи судове рішення. Якщо спадкоємець отримав у спадщину:

- майно, яке потребує перереєстрації права власності (наприклад, нерухомість), воно вважається об’єктом для декларування тільки після офіційної державної реєстрації;

- кошти на банківських рахунках, вклади з відсотками або компенсаціями слід зазначити в декларації відразу після отримання свідоцтва про право на спадщину, де вони зазначені.

Однак, якщо спадщина оподатковується за нульовою ставкою, або успадковане майно не оцінювалося чи відсутні відомості про оцінку, у відповідному полі декларації щодо вартості майна слід обрати позначку „Не застосовується”.

Фінансові зобов’язання (кредити, позики) є складовою щорічного декларування і відображаються в розділі 13 декларації, якщо їх розмір перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня відповідного року (ПМ) – 151 400 грн.

В декларації зазначаються фінансові зобов’язання декларанта та/або членів його сім’ї за кредитами та позиками, якщо присутні хоча б одна з таких умов:

  1. розмір отриманої у звітному періоді позики (кредиту) перевищує 50 ПМ;
  2. якщо позику або кредит отримано в попередніх періодах, і розмір зобов’язання за ним на початок звітного періоду перевищує 50 ПМ;
  3. розмір зобов’язання за позикою (кредитом) на кінець звітного періоду перевищує 50 ПМ.

Інформацію про користування так званими „кредитками” (кредитними лініями до зарплатних банківських карток) слід відобразити, якщо декларант або член його сім’ї у звітному періоді:

- одноразово скористалися кредитними коштами, розмір яких перевищує 50 ПМ (незалежно від їх погашення станом на кінець звітного періоду);

- або якщо залишок заборгованості на останній день звітного періоду перевищив 50 ПМ.

Якщо такі обставини відсутні, загальний розмір використаних кредитних коштів протягом звітного періоду не підсумовується.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора