Лубенська районна військова адміністрація
Полтавська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ за 2024 рік

Дата: 04.03.2025 16:54
Кількість переглядів: 104

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ

голови Лубенської районної державної адміністрації - начальника

Лубенської районної військової адміністрації Полтавської області

за 2024 рік

 

Відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 45 Закону України «Про державну службу» виноситься публічний звіт начальника Лубенської районної військової адміністрації за 2024 рік.

Лубенська районна державна (військова) адміністрація протягом 2024 року спрямовувала свою діяльність на забезпечення виконання Конституції України та законів України, законодавчих актів Президента України та Кабінету Міністрів України, делегованих районною радою повноважень, вирішення питань розвитку господарського комплексу, покращення добробуту мешканців району, задоволення їх потреб, додержання прав і свобод. Здійснювала координацію діяльності підприємств, установ та організацій, забезпечувала здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян. Тісно взаємодіяла з громадськими та благодійними фондами, організаціями різного спрямування, депутатами рад і головами територіальних громад Лубенського району з метою дослідження інформації про гуманітарні потреби та надання допомоги різним категоріям населення: внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованих територій України, військовослужбовцям ЗСУ та їхнім родинам, малозабезпеченим і багатодітним сім’ям.

Діяльність Лубенської районної державної (військової) адміністрації протягом 2024 року здійснювалась згідно з планом роботи Лубенської районної військової адміністрації на рік та квартальними планами роботи. Найбільш важливі питання розглядалися на щоденних нарадах у начальника військової адміністрації.

Пріоритетними напрямками діяльності Лубенської районної державної (військової) адміністрації у 2024 році були:

- забезпечення функціонування централізованої системи оповіщення, мобілізаційної підготовки та оборонної роботи;

- організація роботи з постраждалими особами, соціального захисту пільгових категорій населення, ветеранів війни та їх сімей;

- функціонування закладів освіти, охорони здоров’я та культури в умовах правового режиму воєнного стану;

- моніторинг укриттів в закладах освіти;

- перевірки цін на продукти першої необхідності;

- забезпечення проведення весняно-польових робіт, збору урожаю сільськогосподарської продукції;

-   забезпечення проходження опалювального сезону 2024-2025 років;

- організація розгортання та контроль діяльності «Пунктів незламності» в умовах воєнного стану на території Лубенського району;

-  підготовка до можливого кризового сценарію роботи органів державної влади, підприємств, установ, організацій, об’єктів критичної інфраструктури, медичних закладів та закладів освіти в умовах пошкодження енергосистеми України;

-   готовність до роботи органів управління та сил цивільного захисту до дій при можливому виникненні надзвичайних ситуацій в районі, проведення аварійно-рятувальних робіт;

-  наповнення бюджету, економія бюджетних коштів;

-  запобігання та протидія домашньому насильству, гендерна рівність.

З метою оперативного вирішення питань, які турбують мешканців Лубенського району, в адміністрації функціонує цілодобова «Гаряча телефонна лінія», інформацію про яку розміщено на офіційному вебсайті адміністрації.

 

                                     Стан виконання районного бюджету

Доходи районного бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів    за 2024 рік забезпечено у сумі 19 509,0 тис. грн, що складає 100,3% до планових показників.

Доходи районного бюджету без урахування міжбюджетних трансфертів    надійшли у сумі 1 254,0 тис. грн, що складає 115,3% до планових показників на 2024 рік.

Видатки районного бюджету Лубенського району проведено у сумі 19 424,7 тис. грн, що становить 99,9% уточнених призначень, в тому числі за загальним фондом  -  4 297,3 тис. грн, що становить 99,5% до затверджених обсягів з урахуванням змін, по спеціальному фонду – 15 127,4 тис. грн, або стовідсотково до планових призначень.

Профінансовано видатки загального фонду по Лубенській районній раді у сумі 3 330,9 тис. грн або на 100%, в тому числі на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам Лубенської районної ради використано 2 879,2 тис. грн, на оплату комунальних послуг – 151,5 тис. грн, інші видатки склали – 300,2 тис. грн.

За рахунок коштів обласного бюджету загального фонду на соціальне забезпечення (на санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області) профінансовано видатки в сумі 398,7 тис. грн та 229,5 тис. грн на соціальне відновлення осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа Захисників та Захисниць України, а також членів їх сімей шляхом надання соціальної, психологічної підтримки та оздоровчих послуг.

Видатки районного бюджету Лубенського району за спеціальним фондом проведено у сумі  15 127,4 тис. грн що становить 100,0% планових призначень. За рахунок цих коштів придбано жилі приміщення для: сімей учасників бойових дій, сімей осіб з інвалідністю І-ІІ групи, яка настала внаслідок поранення, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність.

На виконання заходів по комплексній Програмі «Територіальна оборона та мобілізаційна підготовка Лубенського району на 2024 рік» використано кошти районного бюджету в сумі 338,2 тис. грн. Кошти направлено на забезпечення особового складу мобілізаційних підрозділів та штабу району територіальної оборони, ситуаційного центру необхідним майном за потребами, а також покращення матеріального становища служб цивільного захисту Лубенського району.

Станом на 01 січня 2025 року кредиторська заборгованість відсутня.

 

Економічний розвиток

 За 2024 рік проведено 5 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших  соціальних виплат. На засіданні заслухано 4 звіти керівників підприємств-боржників. На цей час статистичної заборгованості на підприємствах району немає.

На виконання розпорядження начальника Полтавської обласної військової адміністрації від 14.03.2022 № 16 «Про окремі заходи щодо контролю за встановленням цін суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі» (зі змінами) проведено узагальнення інформації щодо здійснених перевірок торговельних закладів. За 2024 рік перевірено 258 торговельний об’єкт. У 121  виявлені порушення, щодо торговельних надбавок на основні соціальні продукти, які були відразу усунені.

Проведено зустріч з агровиробниками Лубенського району з питань підготовки до проведення весняно-польових робіт. На зустрічі були присутні представники 29 сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств Лубенського району. В процесі конструктивного діалогу у форматі питання-відповіді, були розглянуті та обговорені з аграріями району проблемні питання підготовки до проведення весняно-польових робіт та у сфері земельних відносин. Також організовано проведення робочої зустрічі з виробниками військових інновацій та оборонних технологій району щодо перспектив розвитку державного проєкту Bravel в районі та зібрані каталоги, прайси та рекламні буклети продукції, яка виробляється на цих підприємствах.

З метою інформування сільськогосподарських виробників нашого району 31.05.2024 року разом з Фондом часткового гарантування кредитів у сільському господарстві проведено інформаційно-навчальний захід «Кредит в умовах відкритого ринку землі: від теорії до практики з Фондом часткового гарантування кредитів у сільському господарстві».

Проводилась робота щодо збору генераторів різної потужності та будівельних матеріалів для виправлення критичної ситуації в Харківській області. В січні 2024 року організовано збір плит перекриття для допомоги Херсонській області. В лютому 2024 року з підприємствами Лубенського району проведена робота щодо виготовлення протитанкових їжаків (в кількості 100 штук) для надання допомоги Донецькій області.

Проведена організаційна робота з підприємствами Лубенського району щодо виготовлення протитанкових загороджень  типу «їжак» загальною вагою більше 20 т для подальшої передачі для потреб Донецької області. Також проведено роботу щодо виготовлення турелей для укомплектування зенітно-кулеметного батальйону.

Організовано збір гуманітарної допомоги у вигляді питної негазованої води у кількості 14,181 т для передачі Полтавському обласному центру соціальних служб.

Протягом 2024 року спільно з територіальними громадами району постійно проводилась робота по збору кандидатів для формування бригад з будівництва військових інженерно-технічних та фортифікаційних споруд на територіях Херсонської та Донецької областей, ремонтних бригад для аварійно-відновлювальних робіт тепломереж, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф в м.Кривий Ріг та АТ «Криворізька теплоцентраль». Всього направлено 42 особи із Лубенської, Новооржицької, Оржицької та Хорольської громад району. Із цих людей було сформовано 6 бригад, які працювали в період з квітня по грудень 2024 року.

Проведена робота з територіальними громадами та підприємствами району щодо започаткування Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні» (далі - Платформа). Розміщено ознайомчу інформацію про Платформу на веб-сайті райдержадміністрації.  24.09.2024 проведена онлайн-нарада з представниками бізнесу нашого району на якій обговорені питання програми «Національний кешбек» у рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», а 26.09.2024 проведено нараду з працівника райдержадміністрації щодо приєднання до платформи та відкриття карток «Національний кешбек» для користування.

На виконання п.3 доручення заступника начальника Полтавської обласної військової адміністрації, даного на нараді з питань організації, оповіщення військовозобов’язаних засобами поштового зв’язку від 30.08.2024, направлені листи територіальним громадам щодо вжиття невідкладних заходів щодо укладення договорів з АТ «УКРПОШТА» про надання послуг оповіщення військовозобов’язаних засобами поштового зв’язку.

На виконання п.5.1 розпорядження Полтавської обласної військової адміністрації від 22.05.2024 № 275 «Про введення в дію рішення Ради оборони Полтавської області від 22.05.2024 року № 64» проводилась робота з керівниками підприємств, установ та організацій Лубенського району щодо надання уточнених списків персонального обліку військовозобов’язаних до Лубенської РВА та РТЦКСП.

Забезпечено участь керівників сільськогосподарських підприємств, що здійснюють свою діяльність на території Лубенської ТГ, в нараді з питань виконання заходів мобілізації людських та транспортних ресурсів, яка відбулась 03.10.2024. На нараді були присутні 25 керівників.

На виконання доручень начальника Полтавської облвійськадміністрації щодо відзначення з нагоди професійних свят кращих працівників в галузях машинобудування, підприємницької діяльності та аграрного сектору економіки Полтавщини, відділом були зібрані та направлені до Полтавської ОВА списки кандидатів для нагородження  (листи від 14.08.2024 та 21.10.2024).

Протягом року проводився щомісячний аналіз фінансово-економічної діяльності основних промислових підприємств району, моніторинг стану проведення посівної кампанії та збору врожаю. Підготовлено 37 висновків про важливість продукції/наданих послуг, яка виробляється/які надаються підприємствами Лубенського району для потреб територіальних громад.

У 2024 році забезпечено проведено 5 засідань районної державної протиепізоотичної комісії.

На постійному контролі перебуває питання функціонування пунктів незламності у районі та їх забезпеченості матеріально-технічними засобами. На кожен пункт незламності складено відповідний паспорт.

3 грудня 2024 року у великій залі районної державної адміністрації відбулося обговорення проєкту Регіонального плану управління відходами в Полтавській області”. Представники територіальних громад Лубенського району висловили свої зауваження та пропозиції до вищезгаданого проєкту. Щотижнево збирається інформація щодо завданих комунальним підприємствам територіальних громад Лубенського району збитків, які виникли внаслідок російської агресії.

Проведена робота з територіальними громадами Лубенського району та зібрана інформація щодо земельних ділянок державної та комунальної форм власності розташованих на території Лубенського району, які можливо буде використовувати як польові навчально-матеріальні бази для підготовки особового складу військових частин.

З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій в умовах воєнного стану та можливого наступу військ російської федерації і його наслідків, проведено збір інформації про запаси зерна і борошна хлібопекарських і борошномельних підприємствах, про запаси харчових продуктів на складах торговельних мереж, про переробні підприємства харчової промисловості, про сільськогосподарські підприємства, що здійснюють у галузі тваринництва та утримують поголів’я ВРХ, свиней та птиці.

Щомісячно узагальнюється інформація щодо потреби населення та об’єктів соціальної інфраструктури громад у паливних дровах та інформація щодо місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

 

Галузь медицини

Медична допомога жителям Лубенського району надається  6 міськими та селищними лікарнями, 1 стоматполіклінікою, 2 закладами обласного підпорядкування, 8 центрами ПМСД, 44 АЗПСМ, 134 ФАПами. На території району діють 2 кластерні лікарні - Лубенська лікарня інтенсивного лікування та Хорольська міська лікарня.

Центрами первинної медико-санітарної допомоги та лікарнями проводиться організаційна робота щодо подальшої диспансеризації громадян, організоване надання лікувально-реабілітаційних послуг військовослужбовцям ЗСУ. У кластених лікарнях створюються реабілітаційні відділення, проведені ремонтні роботи в Лубенській лікарні інтенсивного лікування.

Лікарні обладнані сучасним обладнанням, організоване навчання лікарів за відповідними програмами.

Лікувально-профілактичну та реабілітаційну роботу для ветеранів війни та членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни забезпечує заклад охорони здоров’я КП «Лубенський обласний госпіталь для ветеранів війни Полтавської обласної ради», що належить до мережі  закладів охорони здоров’я Полтавської області.

На виконання Постанови КМУ від 25.04.2018 № 410 «Про деякі питання щодо договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» у територіальних громадах району  організована робота щодо створення умов для надання медичної допомоги за програмою медичних гарантій.

Лубенська  районна  державна (військова) адміністрація  неодноразово зверталася до голів громад, керівників медичних установ з питань охоплення населення щепленнями.  Щотижнево проводився аналіз епідемічної ситуації та стан захворюваності на ГРВІ, грип у районі.

Медичними закладами територіальних громад району розроблені комплексні плани заходів профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями, визначені їх виконавці.  Ведеться облік хворих на орфанні (рідкісні) захворювання.

Для організованої роботи  закладів в умовах блекауту вирішуються питання забезпечення лікувальних установ альтернативними видами живлення та пальним до нього.

Налагоджена співпраця адміністрації з діяльністю Лубенської позаштатної комісії ВЛК в умовах правового режиму воєнного стану (протоколи засідань ведуться 3 рази на тиждень).

У 2024 році підготовлені 4 висновки  про важливість послуг, які надають  заклади охорони здоров’я району для потреб територіальної громади.

                                        

Галузь освіти

У Лубенському районі функціонують 94 заклади загальної середньої освіти та 95 закладів дошкільної освіти. Надання освітніх послуг здійснюється переважно за денною, а також за змішаною та дистанційною формами навчання. Незважаючи на воєнний стан, навчальні заняття проводилися організовано, з дотриманням необхідних заходів щодо виконання навчальних планів і програм, створення безпечних умов для перебування дітей в укриттях цивільного захисту. До навчання залучені також діти з числа ВПО.

З метою впровадження інноваційних форм в освітній галузі в районі функціонують 5 Центрів професійного розвитку педагогічних працівників. Крім освітніх надаються послуги у 13 закладах позашкільної освіти, 6 інклюзивно-ресурсних центрах.

Організований освітній процес та корекційно-розвивальна робота з дітьми-інвалідами через систему інклюзивного навчання із залученням кадрових фахівців та спеціалістів – вчителів, асистентів вчителя, шкільних психологів, соціальних педагогів, вихователів закладів дошкільної освіти. Створені умови для організації індивідуального навчання.

В умовах воєнного стану для надання освітніх послуг дітям шкільного віку дистанційно, які перебувають за кордоном та на окупованих територіях, визначений заклад – приміщення опорного закладу «Хорольський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області».

Закладами освіти територіальних громад району вирішуються питання організованого безпечного підвезення учнів до місць навчання і додому. Кошти на придбання шкільних автобусів виділялися безпосередньо громадами, а також за кошти державної освітньої субвенції на умовах співфінансування з державного та місцевого бюджетів. У 2024 році територіальними громадами району для підвезення учнів використовуються 89 шкільних автобусів.

Закладами загальної середньої та дошкільної освіти забезпечуються умови для харчування дітей, їх повноцінного навчання і виховання. Особи, визначені відповідальними за впровадження вимог харчового законодавства у закладах освіти,  пройшли навчання на платформі «Promеtheus».

Питання організації дозвілля, оздоровлення та відпочинку дітей,  насамперед тих, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, створення мережі закладів оздоровлення та відпочинку здійснюють територіальні громади міських та селищних рад. У 2024 році працювали пришкільні та профільні оздоровчі табори в 2 ТГ (Лубенська та Хорольська), а також оздоровлення пройшли діти пільгових категорій у ДП «МДЦ «Артек»».

 

                                               Галузь культури

В 7 територіальних громадах  Лубенського району налічується 343 заклади  культури, в тому числі 184 установи культурно-громадських центрів, будинків культури та установ клубного типу, 10 музеїв та 140 бібліотек та їх філій, 1 парк, 4 школи мистецтв, 1 кінотеатр, 3 дитячі музичні школи,  діяльність  яких спрямована       на загальнонаціональну культурну консолідацію суспільства, формуванню цілісного культурно-інформаційного простору.

Діяльність закладів культури району спрямовувалась на проведення благодійних культурно-масових заходів на підтримку ЗСУ з дотриманням вимог воєнного стану. В районі працює комісія з надання дозволів на проведення таких заходів. Працівники закладів культури активно включилися до волонтерської роботи, налагоджена робота з громадськими організаціями та спілками. Створені умови для інтеграції та адаптації ВПО на рівні територіальних громад.

Територіальними громадами району забезпечена підтримка усіх видів аматорського мистецтва, художньої творчості, оглядів-конкурсів самодіяльних колективів, організації культурного дозвілля населення, національно-культурних об'єднань та інших громадських організацій, творчих спілок. В умовах воєнного стану дотримані вимоги щодо організації проведення  культурно-масових заходів на територіях громад.

Проводилася робота щодо відродження національних звичаїв і традицій, народних ремесел, охорони культурної спадщини, туризму, державної мовної політики, розвитку туризму,  раціонального використання  та збереження природного та історико-культурного середовища.

Організовано роботу щодо інвентаризації земель історико-культурного призначення, виготовлення землевпорядної документації визначеної території та зони охорони, встановлення інформації щодо власників чи користувачів такими ділянками, укладення охоронних договорів на щойно виявлені об’єкти та пам’ятки культурної спадщини.

Здійснювалася робота щодо перегляду статусу пам’ятників та пам’ятних знаків, які є об’єктами культурної спадщини та містять символіку російської імперської політики, упорядкований перелік пам’яток культурної спадщини, які підлягають зняттю з обліку.

Галузь спорту

Мережа комунальних спортивних закладів Лубенського району налічує 2 комунальні установи – Оржицький центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», спортивно-оздоровчий комплекс «Вишневий» Новооржицької селищної ради, а також громадські організації ВФСТ «Колос», спортивні клуби з окремих видів спорту, осередки федерацій з окремих видів спорту в територіальних громадах.

З числа освітніх установ фізкультури і спорту функціонують 5 дитячо-юнацьких спортивних шкіл та 1 Лубенський міський дитячо-юнацький клуб спортивного орієнтування і туризму «Валтекс».

Фізкультурно-спортивна робота серед дітей забезпечується у 94 закладах загальної середньої освіти, 95 закладах дошкільної освіти, при 6 центрах дитячої та юнацької творчості діють спортивні гуртки. Спортивно-масову та фізкультурно-оздоровчу роботу організовують спеціалісти – фахівці з відповідною освітою.

Спортивно-фізкультурні та реабілітаційні заходи, інформаційна робота  здійснюються територіальними громадами.

                                         Соціальний захист населення

Управління соціального захисту населення забезпечує надання державних соціальних гарантій мешканцям 6 територіальних громад Лубенського району (Гребінківська міська рада, Оржицька селищна рада, Новооржицька селищна рада, Пирятинська міська рада, Хорольська міська рада, Чорнухинська селищна рада).

Пріоритетними напрямками роботи є призначення та виплата всіх видів державної допомоги та компенсацій, забезпечення соціальної підтримки та соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, Захисників і Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України,  осіб з інвалідністю, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та внутрішньо переміщених осіб.

65 адміністративних послуг  соціального характеру надається мешканцям району спільно з територіальними громадами.

У 2024 році через Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС) прийнято 7007 заяв, 1494 електронні справи прийнято із застосуванням Програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» для надання адміністративних послуг соціального характеру. Прийнято 209 заяв із необхідними документами для надання соціальної підтримки, що були надіслані поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, через Портал Дія).

Надання державних соціальних допомог та інших видів соціальної підтримки

Призначено та виплачено допомоги:

одиноким матерям – 235 особам на суму 4315,34 тис. грн.;

при народженні дитини – 1563 особам на суму 21812,18 тис. грн.;

при усиновленні дитини – 5 особам на суму 72,24 тис. грн.;

на дітей, які знаходяться під опікою чи піклуванням – 126 особам на суму 15011,723 тис. грн.;

по вагітності та пологах – 347 особам на суму 869,92 тис. грн.;

особі, яка доглядає за хворою дитиною – 3 особам на суму 85,06 тис. грн.;

тимчасову допомогу по аліментах – 40 особам на суму 1878,87 тис. грн.;

на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях – 516 особам на суму 16220,44 тис. грн.;

державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу, грошове забезпечення батькам-вихователям за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу – 10 особам на суму 4491,30 тис. грн.;

державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які перебувають у прийомних сім’ях, грошове забезпечення батькам-вихователям за надання соціальних послуг у прийомних сім’ях – 17 особам на суму 3787,39 тис. грн.;

державну соціальну допомогу на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, оплата послуги патронату над дитиною – 5 особам на суму 1883,14 тис. грн.;

тимчасову допомогу «Дитина не одна» 3 особам на суму 87,89 тис. грн.;

одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» – 6 особам на суму 181,68 тис. грн.;

державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям – 728 особам на суму 54974,55 тис. грн.

Відшкодовано вартість послуги по догляду за дитиною до 3-х років «Муніципальна няня» – 1 особі на суму 1,81 тис. грн.

Призначено та виплачено допомоги:

особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 1925 особам на суму 71893,7 тис. грн.;

особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю – 700 особам на суму 20409,4 тис. грн.;

тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату – 14 особам на суму 400,1 тис. грн.;

допомогу особам, які проживають разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею – 128 особам на суму 4847,2 тис. грн.;

державну соціальну допомогу на догляд – 805 особам на суму 9113,7 тис. грн.;

Протягом 2024 року виплачено одноразову та надано щорічну допомогу на оздоровлення 3 особам з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів на суму 21,6 тис. грн.

Виплачено матеріальну допомогу військовослужбовцям звільненим з військової строкової служби 24 особам на суму 98,7 тис. грн.

Проведено виплату одноразової грошової допомоги малозабезпеченим сім'ям, дітям та особам з інвалідністю І групи з числа внутрішньо переміщених осіб для проходження зимового періоду 2024/25 року «Тепла зима» на загальну суму 13890,5 тис. грн. Допомогу отримали 629 малазабезпечених сімей, 48 осіб з інвалідністю І групи та 461 сім’я з дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб.

Компенсаційні виплати постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи  за шкоду заподіяну здоров’ю та допомогу на оздоровлення  виплачено 996 особам на суму 187,5 тис. грн.

Відшкодовано підприємствам, організаціям, установам різних форм власності нараховану додаткову відпустку 94 особам на суму 854,8 тис. грн.

За 2024 рік 1219 особам щомісячно здійснено виплати грошової компенсації за пільгове забезпечення харчових продуктів в сумі 4927,6 тис. грн.

По 236 заявах проведено призначення та сформовано виплатні відомості щодо виплати грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Забезпечено прийом справ 102 студентів для виплати соціальної стипендії, перевірку списків, що подаються навчальними закладами, занесено дані до системи ДП ІОЦ «Мінсоцполітики» та виплачено кошти на суму 2592,8 тис. грн.

З метою встановлення правового статусу особи з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю отримувачам державної соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»  протягом 2024 року було видано 167 посвідчень.

 

Соціальний захист та підтримка внутрішньо переміщених осіб

В Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб (ЄІБД ВПО) по 6 територіальних громадах Лубенського району зареєстровано 13402 внутрішньо переміщені особи, у т.ч. 3069 дітей.

Державну допомогу на проживання отримує 2444 сімей внутрішньо переміщених осіб.

Діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при Лубенській районній державній (військовій) адміністрації. Щоквартально проводяться засідання Ради, останнє 13.12.2024.

Найактуальніші питання, які піднімалися внутрішньо переміщеними особами і розглядалися на засіданнях Ради – це організація надання системної медичної, психологічної та реабілітаційної допомоги внутрішньо переміщеним особам; адвокація прав жінок з числа внутрішньо переміщених осіб; працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та залучення до активних програм зайнятості. Постійно обговорюються зміни в законодавстві щодо призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

27.09.2024 на сесії Лубенської районної ради розглядалося питання «Про інформацію щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб в Лубенському районі».

Соціальний захист та підтримка ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб і членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України

Питання соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України на сьогодні є пріоритетним.

Забезпечується виконання державних програм соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Протягом поточного року встановлено статуси та видано посвідчення/вкладки/довідки:

особи з інвалідністю внаслідок війни –180 особам;

члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України – 246 особам.

Видано нагрудний знак «Ветеран війни – особа з інвалідністю внаслідок війни» – 164 особам.

Видано листи талони на право одержання ветеранами війни проїзних документів (квитків) – 5 особам.

З метою формування та актуалізації Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ) підготовлена інформація про встановлені статуси та видані (вилучені) посвідчення ветеранам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України по 449 особах.

Виплачено одноразову грошову винагороду 2 членам сім’ї особи, якій присвоєно звання Герой України посмертно на суму 67,1 тис. грн.

Виплачено одноразову грошову допомогу в разі загибелі (смерті) або    інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за рішенням Міжвідомчої комісії – 2 особам в сумі 1342,0 тис. грн.

Проведено 8 засідань районної комісії з розгляду заяв деяких категорій осіб про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

Виплачено компенсацію для придбання житла 8 особам з числа громадян, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України на загальну суму 15 127,4 тис. грн., з яких 3 особи з інвалідністю внаслідок війни, 5 учасників бойових дій з числа внутрішньо перемішених осіб. (По громадах: Оржицька ТГ – 2 особи, Пирятинська ТГ – 5 осіб, Хорольська ТГ – 1 особа).

 Проведено перевірку отримувачів грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення на наявність в санкційних списках ЄС.

В рамках реалізації Комплексної програми реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих Полтавської області на 2023-2025 роки послуги із соціального відновлення особам з інвалідністю внаслідок війни з числа Захисників і Захисниць  України та членам їх сімей (на базі ПрАТ «Миргородкурорт») отримали 21 особа (в тому числі 13 осіб з інвалідністю внаслідок війни та 8 членів їх сімей) на суму 229,5 тис. грн.

На виконання заходів Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області на 2021-2025 роки проведено роботу для забезпечення виплати за рахунок коштів обласного бюджету:

щомісячної допомоги на дітей зі складу сімей, зазначених у статті 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії х соціального захисту» (2920 грн.) – 111 особам;

одноразової матеріальної допомоги членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України (50,0 тис. грн. на сім'ю) – 74 особам на суму 2354,2 тис. грн.;

щорічної разової грошової допомоги членам сімей загиблих(померлих) ветеранів війни, з числа учасників бойових дій на території інших держав (4,0 тис. грн.) –18 особам на суму 72,0 тис. грн.

щорічної разової грошової допомоги членам сімей загиблих(померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України згідно встановлених статусів (4,0 тис.грн.) – 468 особам на суму 1872,0 тис. грн.

Проведено 8 засідань комісії з відбору кандидатів на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у всі сім територіальних громад району.

Подали заяви для участі у відборі на посаду фахівця із супроводу 19 осіб. За результатами відбору рішенням комісії 11 осіб рекомендовано до працевлаштування, 4 – рекомендовано до резерву, 4 – відхилено.

Станом на 31.12.2024 працевлаштовано 11 осіб, з яких 7 є ветеранами війни або членами їх сімей. (По громадах працевлаштовано: Гребінківська – 1, Лубенська – 1, Новооржицька – 1, Оржицька – 4, Пирятинська – 2, Хорольська – 1, Чорнухинська – 1).

Питання щодо соціального захисту та підтримки ветеранів війни та членів їх сімей розглядалися на засіданнях  Координаційного центру підтримки цивільного населення при Лубенській районній державній (військовій) адміністрації.

З метою поінформованості ветеранів стосовно отримання послуг, які надаються на місцевому рівні громадами до е-Карти послуг для ветеранів війни внесено 125 послуг (По громадах: Гребінківська – 24, Лубенська – 15, Новооржицька – 9, Оржицька – 15, Пирятинська – 12, Хорольська – 23, Чорнухинська – 27).

 

Забезпечення соціальної підтримки громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, осіб з інвалідністю та інших пільгових категорій

Станом на 01.01.2025  2614 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, мешкають на території 6 територіальних громад Лубенського району: Гребінківська міська громада – 457 осіб; Оржицька селищна громада – 175 осіб; Новооржицька селищна громада – 306 осіб; Пирятинська міська громада – 770 осіб; Хорольська міська громада – 758 осіб; Чорнухинська селищна громада – 148 осіб.

Встановлено статуси та видано посвідчення:

постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи – 36 особам;

дружини померлого громадянина з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 16 особам;

ветерана праці – 6 особам.

У 2024 році оздоровлено в санаторно-курортних закладах Полтавської області за рахунок коштів обласного бюджету 35 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, на суму 398,7 тис. грн.

Проведена виплата одноразової допомоги 210 особам, які мають статус  вдови учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на суму 840,0 тис. грн.

На розгляд обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках направлено 2 пакети документів учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії.

Виплачено грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування 107 особам на суму 68,6 тис. грн.

Укладено договори з реабілітаційними установами та надано реабілітаційних послуг 41 дитині з інвалідністю на суму 821,0 тис. грн.

Видано 48 направлень до Лубенського міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю для проведення комплексної реабілітації (абілітації) дітей з інвалідністю та дітей, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності.

Направлено документи 5 осіб з інвалідністю до реабілітаційних установ для отримання послуг із комплексної реабілітації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 31 від 19.01.2022 «Про затвердження Порядку здійснення реабілітаційних заходів» (зі змінами).

Здійснено компенсацію вартості 870 квитків за проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км) 149 особам на загальну суму 206,4 тис. грн. за рахунок коштів обласного бюджету.

Повернуто 9 виданих безоплатно допоміжних засоби реабілітації, строк експлуатації яких не закінчився, після смерті особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю та передано до центрів соціального обслуговування, інтернатних установ (вартість виробів на суму 128,3 тис. грн.).

 

Перевірка цільового використання коштів  та достовірності наданої інформації

         Проведено 30650 перевірок достовірності та повноти інформації про майновий стан отримувачів державних соціальних допомог шляхом подання електронних запитів до Державних реєстрів.

Відповідно до інформації в інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації постійно проводиться перевірка достовірності та повноти інформації наданої одержувачами державних виплат. Опрацьовано 3650 рекомендацій щодо проведення додаткової перевірки інформації, поданої громадянами для отримання державних соціальних допомог, наданих Мінфіном у 2024 році.

 

Забезпечення реалізації державної політики з питань підтримки сімей, у тому числі багатодітних сімей, запобігання домашньому насильству,  забезпечення рівності прав чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми,    виконання програм і заходів у цій сфері

У 2024 році організовано виконання Обласного плану заходів щодо виконання в області Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року, обласного Плану заходів щодо реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми на період до 2025 року та обласного Плану заходів щодо виконання в області операційного плану з реалізації Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2023-2024 років.

        Налагоджена постійна робота Районної ради з гендерних питань та проблем сім’ї при райдержадміністрації з представниками громадськості з питань протидії домашньому насильству, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. У 2024 році проведено 4 засідання Ради.

        У 2024 році забезпечено розповсюдження на сім територіальних громад  Лубенського району 684 екземпляри рекламної продукції (плакати, буклети),  з них: з питань протидії торгівлі людьми – 507 екземплярів, з питань домашнього насильства – 177 екземплярів.

Ведеться облік багатодітних сімей по 6 громадах Лубенського району. Станом на 01.01.2025 перебуває на Єдиному обліку багатодітних сімей 638 родин, де виховується 2243 дитини, з яких в трьох сім’ях виховується десять і більше дітей.

Проводиться робота по встановленню статусу батькам та дітям з багатодітних родин. Протягом 2024 року видано 39 посвідчень батьків багатодітної сім’ї, 74 посвідчення дитини з багатодітної сім’ї та 33 довідки дитини з багатодітної сім’ї. Продовжено дію 109 посвідчень батьків та дітей з багатодітних родин.     

         У 2024 році проводилася системна інформаційно-просвітницька робота з питань протидії домашнього насильства та торгівлі людьми. На вебсайті райдержадміністрації в рубриках «Протидія домашньому насильству» та «Протидія торгівлі людьми» постійно розміщуються нові інформаційні матеріали, відеоролики.

                                               

Захист прав дітей

Діяльність у сфері забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей, зокрема, дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, здійснює служба у справах дітей райдержадміністрації, штатна чисельність якої становить 4 особи, 2 особи працює на «віддалених» робочих місцях.

       На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 06.02.2021 року № 48 «Про затвердження Примірного порядку передавання документації щодо дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, від служб у справах дітей районних державних адміністрацій до служб у справах дітей виконавчих органів міських рад, сільських та селищних рад»  служба у справах дітей Лубенської райвійськадміністрації провадить діяльність з усиновлення дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,  з питань функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу,  здійснення нагляду за сім’ями усиновлювачів по Оржицькій, Новооржицькій, Чорнухинській селищних радах.  На території Чорнухинської селищної ради функціонує 1 прийомна сім’я, у ній виховується 2 дітей, Новооржицької селищної ради –  2 прийомні сім’ї, 3 дітей, Оржицької селищної ради – 5 прийомних сімей, 10 дітей. У 2024 році створена 1 прийомна сім’я у Оржицькій громаді. 

       Службою оформлені 17 анкет на дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають правові підстави для усиновлення та походять із зазначених громад. Нагляд здійснюється за 14 усиновленими громадянами України дітьми.

       На обліку служби перебувають 1 родина кандидатів в прийомні батьки та  2 родини - кандидатів в усиновлювачі.

       За період 2024 року по Чорнухинській громаді у 3 родинах відбулося  внутрісімейне усиновлення.

       У 2024 році проведені  засідання Комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації, рішенням якої створена  прийомна сім’я в Оржицькій громаді. 

       Здійснено введення та поновлення банку даних дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновлені, кандидатів в усиновлювачі, батьків-вихователів та прийомних батьків в Єдиній інформаційно-аналітичній системі „Діти”.

       Забезпечено збір та узагальнення інформації від виконавчих комітетів міських та селищних рад Лубенського району та направлення до Полтавської облвійськадміністрації,   Державної соціальної сервісної служби України, Міністерства соціальної політики України.

 

Житлово-комунальне господарство

На виконання розпорядження начальника Полтавської облвійськадміністрації проводився моніторинг стану підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до опалювального періоду 2024/2025 року. Станом на 09.10.2024 року у територіальних громадах на 100 відсотків підготовлені заклади освіти, охорони здоров’я та соціальної сфери. Затверджені та підписані паспорти готовності теплових систем і мереж до роботи в осінньо-зимовий період 2024/25 року. Проведені поточні ремонти приміщень котелень, гідравлічні випробування систем опалення з наданням відповідних актів, випробовування заземлюючих пристроїв електрообладнання, повірку манометрів, газових лічильників, технічне обстеження та обслуговування котелень.

Благоустрій

У 2024 році усі територіальні громади та районна військова адміністрація взяли участь у щорічній Всеукраїнській акції «За чисте довкілля». Проведено цілий ряд заходів для покращення санітарного стану територій, озеленення населених пунктів, впорядкування прибудинкових територій, братських могил, кладовищ.

До Дня довкілля висаджено нові насадження спільно з Лубенським лісотехнічним фаховим коледжем.

До Всесвітнього дня прибирання органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, організації,  громадські організації, колективи шкіл, небайдужі громадяни та районна військова адміністрація доєдналися до «World Clean Day». Було прибрано території парків, скверів, території навчальних закладів, тощо.

Дорожнє господарство

На території Лубенського району існує розгалужена транспортна  система, що забезпечує регулярність пасажирських та вантажних перевезень. З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну руйнування об’єктів дорожньої інфраструктури не зафіксовано.

Усі територіальні громади, крім Хорольської, взяли участь у          співфінансуванні ремонту доріг на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення спільно з Агенством місцевих доріг Полтавської області на умовах 50/50.  Так, у Гребінківській громаді  проведено роботи на дорогах О1704063,О1704380  Слободо-Петрівка, О1704380 Межа обл.  Сербинівка-Гребінка, О1704049  Гребінка-Рудка-Тимки-Загребелля виконано на 100%, О1704057    Гребінка-Оржиця, О1704359 Бесідівщина-М03 та О1718370 Пирятин-Гребінка . Роботи виконані на 100%.

         Лубенська територіальна громада провела роботи на дорогах О 1713196 Т-24-17 Вищий Булатець –Лубни , О 1713356 М-03 -Лубни , О 1712158 Лохвиця –Вирішальне –Лубни, О1713182 Тишки-Висачки, О1713183 Хорошки-Снітин-Вовчик .

         Новооржицька громада провела роботи на дорогах О1713176 Вили-Вороненці, О1713174 Духове-М 03, О1717251 М-03-Лазірки-Райозеро, О1713177 М03- Остапівка-Богодарівка, О1713175 Біївці-Тарандинці - Вили.

         Оржицькою громадою проведено ремонтні роботи О1717374/Н-08/-Чорнобай-Хрестителеве-Оржиця-Лубни та О17117254 Денисівка-Золотухи-Чорнобай-Лубни. Частково виконані роботи на відрізку дороги О 1717374 /Н-08/ Чорнобай-Хрестителеве- Оржиця- Лубни, в межах с. Старий Іржавець та селища Оржиця-с. Райозеро.

Пирятинська територіальна громада  провела ремонтні роботи на дорогах О1718261 М-03 Березова Рудка – Мартиновичі. О1704051 Гребінка-Кулажинці- Смотрики М-03. Пирятин-Високе - Каплинці О1718259,Сасинівка-Меченки О1718264 Р- -67, Білоцерківці О1718265 Р-06, С   171814 Р-60 Білоцерківці –Вишневе- Богдани,  О 1718266 Р-60 Дейманівка.

         Чорнухинською територіальною громадою проведено ремонтні роботи дороги  Чорнухи-Лубни в частині мосту в межах села Ковалі.

В рамках заходів з підготовки дорожнього господарства до зими у територіальних громадах району підготувалися КП «Оржиця-Комунсервіс», КП «Шляхрембуд», КП «Сяйво», КП «Каштан»,  КП «Добробут», КП «Господар»,  КП «Комунсервіс», КП «Чорнухи-благоустрій», КП «Лазірки-добробут», КП «Гребінківський комбінат комунальних підприємсті». Усі комунальні підприємства  зробили необхідний запис піщано-сольової суміші для посипання доріг.

Цифровізація та безбар’єрність

Районною військовою адміністрацією постійно проводиться моніторинг та контроль реалізації принципів доступності для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Протягом звітного періоду проводився моніторинг облаштування входів до укриттів на території району. Здійснено аналіз стану безбар’єрності закладів соціальної сфери з відповідним фото – звітом.

Значну увагу було приділено питанню долучення громад району до експериментального проєкту із створення, впровадження та забезпечення функціонування Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури (DREAM). Наразі наша держава зазнала багато збитків. Безліч об’єктів потребує відновлення. Державна цифрова екосистема для підзвітного управління відновленням DREAM уніфікує всі дані стосовно об’єктів відновлення, створює банк публічних інвестиційних проєктів для залучення іноземних коштів, робить відновлення видимим та прозорим для представників органів влади, громадян, міжнародних партнерів і донорів. Усі територіальні громади району отримали сертифікати та розпочали наповнення Єдиного Державного реєстру адрес (ЄДРА), працюють у системі електронних послуг «DREAM».

 ЦНАПи територіальних громад активно запроваджують нові електронні послуги, працює електронна черга, надаються спільні послуги з Реєстром ДРАЦС та сервісного центру МВС. Протягом року 80 закладів загальної середньої освіти з 81 має Wi-Fi в укриттях, дошкільні навчальні заклади мають Wi-Fi в укриттях у 60 закладах з 62.

Лубенською районною військовою адміністрацією систематично проводився загальний моніторинг стану підключення до мережі «Інтернет» об’єктів соціальної інфраструктури та об’єктів, що надають публічні сервіси та послуги в районі.

У 2024 році проводилася робота з операторами мобільного зв’язку з метою налагодження співпраці та комунікації під час можливого блекауту. З 20.11.2024 по 29.11.2024 року проведено перевірки наявності засобів безперебійного живлення на базових станціях мобільного зв’язку на території Лубенського району. Всього обстежено 40 станцій ПрАТ «Київстар», 63 – ПрАТ «ВФ Україна» та 24 – ТОВ «Лайфселл». За результатами перевірок складено відповідні акти.

Цивільний захист населення та забезпечення режиму  обороноздатності району

Стан утримання укриттів

Станом на 01.01.2025 року у Лубенському районі налічується 381 захисна споруда цивільного захисту.

 З них 4 сховища (3 – обмежено готові, 1- не готове).

269 протирадіаційних укриттів (30 – готові, 87 – обмежено готові, 152 – не готові).

Відповідно до Книги обліку споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів в  Лубенському районі налічується 108 найпростіших укриттів.

Від початку вторгнення російської федерації всі захисні споруди цивільного захисту (за винятком зруйнованих) було обстежено, приведено у стан готовності до тривалого перебування людей, про що складено відповідні акти. Балансоутримувачами на постійній основі та по мірі можливості проводяться роботи по приведенню неготових захисних споруд у готовність до використання за призначенням відповідно до вимог нормативних документів.

 

Система оповіщення населення

         З початком російської агресії проводилися відновлювальні роботи системи оповіщення населення у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій. На даний час в усіх громадах Лубенського району системи оповіщення працюють. Проводиться відповідна робота, щодо встановлення єдиної місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення.

 

Евакуація населення

Лубенською районною державною (військовою) адміністрацією та територіальними громадами Лубенського району проведено коригування місцевих планів евакуації, відпрацьовано питання оповіщення населення про збірні пункти евакуації, особливо враховуючи те що проведення евакуації можливо в умовах повного «Блекауту» (відсутність електроживлення, інтернету та телефонного зв’язку), попередньо опрацьовано можливу найбільш вірогідну обстановку, яка може скластися в результаті повторних повномасштабних вторгнень російської федерації на територію України та на даний час ведеться постійний моніторинг ситуації з метою визначення можливих найбільш безпечних місць та шляхи евакуації до них.

 

Захист енергооб’єктів критичної інфраструктури

Відповідно до рішень ради оборони Полтавської області, за активної співпраці з територіальними громадами  та безпосередньої участі самих об’єктів критичної інфраструктури на території Лубенського району виконано фізичний захист 6 об’єктів на яких постійно проводиться моніторинг та заходи по їх належному утриманню, також здійснюється додатковий захист 12 об’єктів  забезпечення енергоживленням та 1 об’єкт  газотранспортної системи. Також в залежності від технологічних процесів та розміщення технологічного обладнання, враховуючи рельєф місцевості та фінансові можливості підприємств здійснено додатковий інженерний захист об’єктів теплопостачання, водопостачання та газопостачання населенню.

Будівництво оборонних фортифікаційних споруд

В травні – червні місяці 2022 року Лубенським батальйоном територіальної оборони (в/ч А 7313)  проводилося будівництво фортифікаційних споруд на території Лубенського району відповідно до завдань отриманих ними від військового командування. На початку липня місяця 2022 року, відповідно до бойового розпорядження в/ч А 7313 змінило місце своєї постійної дислокації за межі Лубенського району, а згодом і Полтавської області взагалі, відповідно з 04.07.2022 року роботи по будівництву ФС було призупинено.

Лубенська РВА неодноразово зверталася до військового керівництва за отриманням відповідних роз’яснень та проханням отримання завдання на продовження будівництва оборонних фортифікаційних споруд, але так ніяких завдань отримано не було. Не зважаючи на це силами міських, селищних рад та добровольчих формувань територіальних громад проводилися земляні роботи по облаштуванню оборонних рубежів навколо населених пунктів району.

Робота пункту управління (ситуаційного центру) РВА

З початком війни одразу було створено та забезпечено цілодобову роботу Пункту управління.  Обладнано робочі місця, кімната відпочинку, кімната прийому їжі, санвузол, забезпечено автономне джерело енергоживлення, обладнано кімнату для роботи режимно-секретного органу, забезпечено інтернетом та мережею WI-FI, налагоджено співпрацю з диспетчерами спеціалізованих екстрених служб, з черговими частинами військових формувань та черговими виконавчих комітетів міських, селищних рад району.

         На даний час роботу Пункту управління реорганізовано в роботу Ситуаційного центру, який працює на постійній основі відповідно до наданого Полтавською обласною військовою адміністрацією Алгоритму дій.

 

Робота штабу оборони Лубенського району Полтавської області

         В період дії військового стану окремим розпорядженням начальника Лубенської районної військової адміністрації створено та забезпечено роботу штабу оборони Лубенського району. Членами штабу оборони району являються керівники військових формувань, керівники правоохоронних органів, керівники спеціалізованих екстрених служб. Всі рішення приймаються колегіально у взаємній співпраці. Підготовкою питань для розгляду та оформленням відповідних протокольних доручень, а також послідуючим контролем їх виконання займається сектор з питань оборонної роботи та цивільного захисту Лубенської районної державної (військової) адміністрації.

         В ході роботи штабу оборони Лубенського району: запроваджено комендантську годину та силами нацполіції і добровольчих формувань забезпечено її дотримання населенням; введено в дію заборону на продаж алкогольних напоїв та взято під контроль визначення дозволеного часу їх продажу; здійснювалася видача дозволів на використання у своїй виробничій діяльності підприємств дронів та БПЛА; ряд інших рішень, що забезпечують режим військового стану.

 

Система наземного спостереження за повітряним простором

         На виконання доручення Полтавської обласної військової адміністрації в Лубенському районі забезпечено сталу роботу системи наземного спостереження за повітряним простором. В Лубенському районі та в кожній територіальній громаді окремо визначено відповідальних осіб, які здійснюють контроль за сталою роботою системи.

Добровольчі формування територіальних громад

Лубенське ДФТГ № 1 – Лубенський районний курінь налічує у своєму складі 261 чоловік особового складу включаючи окремі добровольчі роти (Хорольська добровольча сотня-36 чоловік особового складу, Пирятинська добровольча сотня-39 чоловік особового складу, та Гребінківська добровольча сотня-71 чоловік особового складу, при чому Новооржицька, Оржицька та Чорнухинська територіальні громади взагалі залишилися без добровольчих формувань на своїй підвідомчій території.

У своєму складі ДФЛТГ №1 має досвідчених фахівців: артилеристів, саперів, правоохоронців в тому числі і військових, серед них багато членів формування, які мають бойовий досвід участі в проведенні ООС (АТО).

Всі питання, які виникають вивчаються та вирішуються виключно до діючого законодавства.   

                                        Інформаційна діяльність

Одним з найголовніших принципів роботи Лубенської районної державної (військової) адміністрації – тісна співпраця органу виконавчої влади з територіальними громадами Лубенського району. Робота апарату та структурних підрозділів районної державної (військової) адміністрації є відкритою та публічною. Постійно оновлюється інформація на офіційному веб-сайті Лубенської районної державної (військової) адміністрації.

У 2024 році у районі продовжувала  функціонувати налагоджена система інформування  населення про роботу органів виконавчої влади, що включає  постійно діючі  телефонні лінії в органах виконавчої влади (згідно з графіками, які постійно оприлюднюються на офіційному веб-сайті районної державної (військової) адміністрації),  прийоми громадян з особистих питань у визначені дні в приміщенні районної державної (військової) адміністрації. На офіційному сайті  районної державної (військової) адміністрації висвітлені діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, також публікувалися різножанрові інформаційні матеріали, інформація  із засідань сесій районної ради, нарад, комісій, тощо, виступи керівників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади у тематичних рубриках. Оприлюднювалися нормативно-правові акти – розпорядження начальника районної військової адміністрації. Розміщувались оголошення, анонси, новини.

Досить вдало представлена сторінка районної державної (військової) адміністрації у мережі Фейсбук, яка теж постійно наповнюється інформацією про діяльність органу виконавчої влади. На сьогодні кількість підписників у сторінки становить 3 700 осіб, середня кількість осіб, які ознайомилися із публікаціями, у середньому становить  1200 осіб.

Постійно проводиться широка інформаційна кампанія до державних свят, пам’ятних дат, розміщується соціальна реклама.

Районна державна (військова) адміністрація підтримує ділові контакти з лідерами місцевих об'єднань громадян, налаштованих на конструктивну співпрацю з органами виконавчої влади з метою узгодження дій, спрямованих на стабільну суспільно-політичну ситуацію в Лубенському районі.

 

                                               Архівна справа

  Лубенська районна державна (військова) адміністрація постійно проводить роботу щодо забезпечення оптимальних умов для зберігання архівних документів Національного архівного фонду. Це такі соціально значущі документи, як рішення райвиконкомів, міських та районних рад, розпорядження голів  райдержадміністрацій, рішення сільських рад та їхніх виконавчих комітетів, колгоспних зборів та зборів КСП, їхніх правлінь та багато інших за останні 40-50 років. Вони мають постійний термін зберігання та повсякденно використовуються не тільки підприємствами, установами та організаціями, які знаходяться на території громад, а й жителями. Станом на 01.01.2025 року в архівному відділі районної державної (військової) адміністрації на обліку перебуває 599 фондів та 134052 одиниць зберігання.

 

            Робота апарату районної державної (військової) адміністрації

Управління персоналом райдержадміністрації

      У Лубенській районній державній адміністрації кадрова робота проводиться у відповідності до Законів України «Про державну службу»,  «Про місцеві державі адміністрації», Кодексу Законів про працю України та інших нормативно-правових документів, що регламентують її діяльність.

               Розпорядженням голови Лубенської районної державної адміністрації від 06.09.2023 р. № 98 була затверджена структура та гранична чисельність працівників районної державної адміністрації на 140 штатних одиниць. Задля удосконалення, структура районної державної адміністрації протягом 2024 року двічі переглядалася та перезатверджувалася.

               З метою реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України, забезпечення виконання заходів адаптації ветеранів до мирного життя розпорядженням голови райдержадміністрації від 05 листопада 2024 року створено новий структурний підрозділ райдержадміністрації – відділ  ветеранської політики.

    Протягом 2024 року відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» тимчасово призначено на посади державної служби 10 осіб, звільнено з посади - 18 осіб. Вперше на посаду державної служби призначено 3 особи.

  Відповідно до Закону України «Про державну службу» протягом 2024 року присвоювалися ранги державного службовця в межах посад державної служби відповідної категорії «Б» чи «В» - 21 державним службовцям, а також встановлювалася надбавка за вислугу років 59 державним службовцям. Проведено 4 класифікації посад державної служби апарату та структурних підрозділів. Організовано та проведено оцінювання результатів службової діяльності державних службовців за 2024 рік та визначені завдання і ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорії «Б» або «В» на 2025 рік. Складені та затверджені в установленому порядку індивідуальні програми підвищення рівня професійної компетентності державного службовця на наступний рік. Протягом року підвищили кваліфікацію 120 державних службовців, в тому числі  66 – за загальною професійною (сертифікованою) програмою.

Ведення військового обліку в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації здійснюється відповідно до нормативно-правових актів  з питань організації та ведення військового обліку військовозобов’язаних. Звіти та зміни облікових даних військовозобов’язаних працівників подаються до Лубенського РТЦК та СП своєчасно.

Запобігання та виявлення корупції

З 12 жовтня 2023 році, відповідно до законодавства, відновлено обов’язкове декларування державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, а також розширено коло декларантів. Відновлено роботу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, доступ до офіційних даних якого мають всі охочі. Протягом звітного періоду всі суб’єкти декларування подали декларації за 2023 рік: 124 працюючих в Лубенській районній державній (військовій) адміністрації, 4 особи, які перебувають у соціальній відпустці та 13 звільнених державних службовців протягом звітного періоду. Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень та інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» у 2024 році не надходили.

Питання  мобілізаційної роботи

Мобілізаційна робота у Лубенській районній державній адміністрації здійснюється відповідно до Законів України, Указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України та рішень Ради оборони Полтавської обласної військової адміністрації.

У 2024 році основні зусилля були направлені на виконання заходів з мобілізації людських та транспортних ресурсів, перевірки дотримання вимог ведення військового обліку в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях  району.

Здійснювалася ефективна співпраця з Лубенським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, з представниками Служби безпеки України та Національної поліції України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560, з метою проведення оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів, розпорядженням начальника Лубенської районної військової адміністрації на території Лубенського району були створені групи оповіщення, до яких залучалися працівники райдержадміністрації, Лубенського РТЦК та Національної поліції.

Здійснювався відповідний контроль за співпрацею між органами місцевого самоврядування та Лубенського РТЦК та СП з питань проведення оповіщення військовозобов’язаних та резервістів шляхом відправки поштових повідомлень з описом вкладення.

Проводилася робота щодо укладання договорів (контрактів) між сільськогосподарськими, виробничими підприємствами та начальником районної військової адміністрації.

Для сталого функціонування інфраструктури району  забезпечена відповідна робота згідно з чинним законодавством щодо бронювання військовозобов’язаних на підприємствах, установах та організаціях які є критично важливими для забезпечення району. Систематично проводився моніторинг та вивчення законодавства щодо мобілізаційних заходів.

 

Документування діяльності

Протягом 2024 року до Лубенської районної державної (військової) адміністрації надійшло 2039 документів, які занесені у СЕДО АСКОД, у тому числі документи, що не підлягають реєстрації або зареєстровані у структурних підрозділах адміністрації. Всього зареєстровано 1885 документів.

Опрацьовано 990 контрольних документів, які надійшли у 2024 році, у тому числі: листів від обласної військової адміністрації та інших установ, організацій – 905, доручень начальника обласної військової адміністрації – 39, розпоряджень начальника обласної військової адміністрації – 26, депутатських звернень і запитів – 10, запитів на публічну інформацію – 20.

 Через СЕДО АСКОД надано відповіді на 1159 контрольних документів органів влади вищого рівня, в тому числі на 428 пунктів доручень начальника обласної військової адміністрації та заступників начальника обласної військової адміністрації і 86 розпоряджень начальника обласної військової адміністрації.

З метою реалізації в районі державної політики в різних галузях, власних та делегованих повноважень, надано практичну допомогу  з урахуванням вимог Інструкції з діловодства та Регламенту Лубенської районної державної (військової) адміністрації з підготовки 104 розпоряджень начальника районної військової адміністрації з основної діяльності та 28 розпоряджень начальника районної військової адміністрації з адміністративно-господарських питань.

 

Аналіз звернень громадян, які надійшли до райдержадміністрації

Одним із основних завдань у роботі райдержадміністрації є створення належних умов в реалізації забезпечення права громадян на звернення до органів виконавчої влади. Протягом 2024 року в Лубенській районній державній адміністрації проводилась робота щодо безумовного виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

З метою налагодження більш ефективного діалогу влади з громадянами в адміністрації функціонує прямий телефонний зв'язок керівництва районної військової адміністрації з жителями району. Протягом 2024 року заступниками голови райдержадміністрації проведено 22 «гарячих» телефонних лінії.

На «гарячу» телефонну лінію, що діє в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації, звернулося 89 осіб. Переважна більшість звернень стосувалася питань надання державної соціальної допомоги та призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

         У 2024 році до Лубенської районної державної (військової) адміністрації надійшло 114 звернень громадян, у тому числі 7 колективних та 10 повторних звернень. Від органів влади вищого рівня отримано 50 звернень.     Із загальної кількості звернень 106 становлять заяви, 7 скарг і 1  пропозиція.

         Як свідчить аналіз, найбільша кількість звернень надійшла від жителів Лубенської територіальної громади – 63. Від жителів Гребінківської ТГ отримано 16 звернень, Хорольської ТГ – 13, Пирятинської ТГ – 7, Чорнухинської ТГ – 3, Оржицької і Новооржицької ТГ -  по 2 звернення, від жителів інших районів – 8 звернень.

Найбільшу кількість звернень отримано з питань праці і заробітної плати – 11, з питань соціального захисту, освіти, по 5 звернень отримано з питань комунального господарства та житлової політики.

Всі звернення уважно розглянуті, заявникам надані обґрунтовані без порушення термінів розгляду відповіді, з яких: позитивно вирішено 20 звернень, надані роз'яснення на 75 звернень, переслано за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» 11 звернень, повернуто авторові відповідно до статей 5 і 7 Закону України «Про звернення громадян» 4 звернень, не підлягало розгляду  відповідно до статті 8  Закону України «Про звернення громадян» 1 звернення, на стадії розгляду – 3 звернення.

 

Забезпечення ведення Державного реєстру виборців

У 2024 році відновлено функціонування автоматизованої інформаційно-комунікаційної системи «Державний реєстр виборців». Забезпечено опрацювання персональних даних виборців Гребінківської, Пирятинської, Хорольської міських територіальних громад, Новооржицької, Оржицької, Чорнухинської селищних територіальних громад. Орієнтовна кількість виборців становить 94669. Кількість виборчих дільниць, які існують на постійній основі — 177.

         Ведення Реєстру виборців Лубенської міської територіальної громади забезпечує відділ ведення Реєстру виконавчого комітету Лубенської міської ради. Орієнтовна кількість виборців — 56527. Кількість виборчих дільниць — 62.  

         Протягом року проведена робота по опрацюванню щомісячних відомостей періодичного поновлення про виборців, яким виповнилось 18 років (1229 записів), які зняті з реєстрації (3892 записи), які зареєстрували своє місце проживання (2321 запис), які змінили прізвище, ім’я, по батькові (695 записів), які визнані судом недієздатними (101 запис), про виборців, які померли (2042 записи).

         Проведена робота з адресною базою Реєстру. Внесено 287 змін назв вулиць. Перейменовано населені пункти: с. Олексіївка на с. Калинівка (Гребінківська міська територіальна громада), с. Першотравневе на с. Перевідне (Пирятинська міська територіальна громада). У Лубенській міській територіальній громаді перейменоване село Червоні Пологи на Пологи. 

Організаційна робота

 Зформовано перспективні (річні) та поточні (квартальні) плани роботи районної державної (військової) адміністрації  та основні заходи за участю начальника військової адміністрації та його заступників.

Забезпечено технічний супровід та функціонування системи відеоконференцзв’язку під час проведення нарад у начальника військової адміністрації та його заступників з питань, що відносяться до основних завдань діяльності державного органу.

Забезпечено організацію та оприлюднення наборів даних у формі відкритих даних на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних.

Постійно здійснювалася практична та методологічна допомога з питань роботи та використання програмного забезпечення та компютерного обладнання.

Забезпечено підготовку відповідних документів для заохочення та нагородження працівників підприємств, установ та організацій Лубенського району Грамотами та Подяками.

З метою сприяння виконання повноважень районної державної адміністрації з питань економічного та соціального розвитку, на постійній основі проводили свою діяльність понад 30 консультативно – дорадчих та інших допоміжних органів, очолюваних головою райдержадміністрації, його заступниками та керівником апарату.

 

Виконання органами місцевого самоврядування відповідних делегованих повноважень органів виконавчої влади

У 2024 році, відповідно до плану організації в Лубенському районі контролю за здійсненням органами та посадовими особами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування», графіку перевірок стану здійснення окремих делегованих повноважень органів виконавчої влади,  працівниками Лубенської районної державної адміністрації проведено 12 перевірок з окремих статей стану здійснення органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади. Перевірками були охоплені всі територіальні громади району,  про що складено акти та направлено до органів місцевого самоврядування для виправлення недоліків та врахування в роботі.

Правове забезпечення діяльності райдержадміністрації

       Юридичним відділом апарату райдержадміністрації протягом 2024 року забезпечено супроводження 29 судових справ: 13 справ про визнання бездіяльності балансоутримувачів захисних споруд протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 3 справи про відновлення батьківських прав;  9 справ про  витребування земельних ділянок із незаконного володіння;    2 справи про визнання протиправними та скасування рішень; 1 справа про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню;  1 справа про визнання права на земельну частку (пай).       

       Протягом 2024 року юридичним відділом підготовлено: 18 відповідей на листи прокуратури;       10 відповідей на запити адвокатів;  119 відповідей на звернення громадян та юридичних осіб різної форми власності.

       Проведено  правову оцінку 71 проектів договорів.

       Відповідно до норм чинного законодавства і наданих повноважень у сфері земельних відносин щодо розпорядження земельними ділянками державної форми власності, юридичним відділом апарату райдержадміністрації за результатом розгляду клопотань та наданих матеріалів здійснено підготовку проєктів з подальшим прийняттям розпоряджень щодо:

       1) надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення 3 земельних ділянок земель оборони орієнтовною площею 15,88 га;

       2) надання дозволів на розроблення проекту землеустрою щодо відведення  4 земельних ділянок в постійне користування, на якій розташоване нерухоме майно, що закріплена на праві господарського відання за ДП «Ліси України»;

       3) припинення Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області права постійного користування 2 земельними ділянками та надання їх в постійне користування ДП „Агентство місцевих доріг Полтавської області”;

        4) припинення права постійного користування 1 земельною  ділянкою ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області площею 0,039 га у зв’язку з набуттям іншою особою права власності на нерухоме майно, яке розташоване на такій земельній ділянці;

        5) проведення державної інвентаризації земель державної власності автомобільного транспорту орієнтовною площею 28,9300 га, розташованих в межах населених пунктів на території Лубенського району.

 

Ситуація в районі

Станом на сьогодні ситуація в Лубенському районі стабільна та повністю контролюється владою. Всі служби працюють злагоджено, забезпечуючи нормальне функціонування життєво важливих систем та інфраструктури. Наш район продовжує розвиватися, і завдяки спільним зусиллям ми досягли значних успіхів у багатьох сферах. Особливо хочу відзначити покращення в сферах охорони здоров'я, освіти та соціального забезпечення. Також хочу висловити щиру подяку всім, хто доклав зусиль для підтримки стабільної роботи нашого району в умовах воєнного стану. Користуючись нагодою дякую за плідну співпрацю Полтавській обласній військовій адміністрації, головам територіальних громад Лубенського району, військовим, волонтерам, керівникам підприємств, установ, організацій та небайдужим мешканцям, які своєю громадською позицією та щоденною відданою працею наближають нашу Перемогу. Усі досягнення можливі тільки завдяки спільній праці. Не зупиняємось, надалі працюємо та наближаємо Перемогу! 

Дякую за увагу! Слава Збройним Силам України! Слава Україні!

 

 

                                                                                             Сергій  СІРЯЧЕНКО

 

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора