Міжнародне співробітництво закладів вищої освіти, патріотичне виховання, підготовка до НМТ-2025 – у фокусі засідання ради ректорів при Полтавській ОВА
12 березня відбулося чергове засідання ради ректорів при Полтавській ОВА. Його відкрив заступник начальника ОВА Антон Чубенко. У ньому взяли участь керівники закладів вищої освіти Полтавщини, директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, директор Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського Віталій Зелюк.
Учасники проголосували за внесення змін до складу ради ректорів при Полтавській ОВА. Ввели до складу т.в.о. начальника ОВА Володимира Когута, а також ректора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Олену Філонич.
На засіданні розглянули низку питань. Серед яких – міжнародне співробітництво вишів Полтавщини.
«Заклади освіти області перебувають в авангарді міжнародного співробітництва за багатьма напрямами. Нині пріоритетним є налагодження тісного діалогу із закладами вищої освіти США, – зауважив Антон Чубенко. – Є низка перспективних спільних проєктів та стартапів, над якими можна працювати в синергії з американськими партнерами. Окрім того, важливо висловити Сполученим Штатам та їх науковій спільноті вдячність за підтримку нашої держави. Багаторічне стратегічне партнерство допомагає Україні вистояти у надскладні часи».
Також під час засідання обговорили проведення учнівських олімпіад МАН, залучення закладів вищої освіти Полтавщини до проведення змагань у межах проєкту «Шкільні Ліги: Пліч-о-пліч зі спортом», розробку регіональної програми та підготовка підручника для викладання предмету «Захист України», а також підготовку до НМТ-2025.
Віталій Зелюк розповів на загал про посібник «Перемога кується сьогодні» (зі змінами та доповнення). Це перше міжгалузеве видання для широкого кола освітян на тему військово-патріотичного виховання. Воно слугуватиме методичною базою для вчителів з цієї дисципліни при підготовці до занять у новому навчальному році.
Книга містить інформаційно-методичні матеріали для використання учителями в організації освітнього процесу, проведення заходів із військово-патріотичного виховання, організації початкової військової підготовки. Поєднує в собі актуальну нормативну базу викладання предмета «Захист України», навчальні матеріали з ключових модулів предмета, виховний компонент військово-патріотичного виховання та рекомендації щодо організації та проведення навчально-польових зборів.
Це перше видання, готове до використання, яке можуть застосовувати вчителі у новостворених осередках викладання предмета «Захист України». Таких на Полтавщині вже створено 37.
«На Полтавщині в синергії успішно реалізували комплекс завдань щодо організації проведення НМТ-2024. Починаємо підготовку до проведення НМТ-2025, – зауважив Антон Чубенко. – Маємо врахувати низку нових завдань, критично проаналізувати кожен із процесів. На прикладі минулого року бачимо, наскільки важливою є неперервність, коли не зважаючи на тривоги, діти продовжують працювати».
Інформує облвійськадміністрація