Реабілітація дітей з інвалідністю
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309 (зі змінами) затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю.
На 2025 рік на відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю передбачено по Лубенському району 457,1 тис. грн. У поточному році Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю має можливість повністю профінансувати потребу у наданні реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю.
Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один з її батьків чи її законний представник подає до виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання дитини заяву про направлення її до реабілітаційної установи разом з копіями таких необхідних документів:
-паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;
-свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;
-індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
-виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою № 027/о);
-документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);
-реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті громадянина України).
На сайті Міністерства соціальної політики України в розділі «Особам з інвалідністю» - «Реабілітація дітей з інвалідністю» розміщено перелік реабілітаційних установ, які можуть надавати реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю: (https://www.msp.gov.ua/content/reabilitaciya-ditey-z-invalidnistyu -vnaslidok-dityachogo-cerebralnogo-paralichu.html). До переліку включено 126 реабілітаційних установ.
Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:
консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);
реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою “Гравістат”, логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.
Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.
Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.
Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.
Вартість витрат реабілітаційної установи на реабілітаційні послуги для однієї дитини становить не менше ніж 60 відсотків граничної вартості реабілітаційних послуг для однієї такої дитини.
У граничну вартість реабілітаційних послуг, які надаються амбулаторно, можуть включатися витрати на харчування дитини.
У граничну вартість реабілітаційних послуг, які надаються в стаціонарі, може включатися вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків чи законного представника дитини або супроводжуючої особи.
Детальну інформацію можна отримати в управлінні соціального захисту населення Лубенської військової адміністрації за адресою:
м. Лубни, площа академіка Олексія Бекетова, 19, кабінет № 4,
телефон (05361) 71 817.