Mental Trek – на базі НТЦ обласного центру провели тренінг зі збереження психічного здоров’я
Психоемоційний стан впливає на загальне самопочуття людини та її фізичне здоров’я – підтверджений факт і об’єкт багатьох досліджень.
Але що ж робити, коли реалії сьогодення: повномасштабне вторгнення; новини з фронту; обмеженість у доступі до відпочинку та неможливість жити у звичному «довоєнному» житті; робота з людьми, які втратили не тільки домівку, а й найдорожчих … негативно впливають на ментальне здоров’я фахівців професій «людина-людина»? Саморегуляція та можливість знаходження емоційних стимулів та позитивних якорів – важливі навички, які мають розвивати в собі представники надавачів соціальних послуг, котрі щоденно взаємодіють з родинами, які опинились в складних життєвих обставинах.
Днями для представників Білицької, Великосорочинської, Глобинської, Заводської, Кобеляцької, Краснолуцької, Мачухівської, Новооржицької, Опішнянської, Решетилівської, Терешківської, Чутівської та Шишацької тергромад з числа надавачів соцпослуг, органів соцзахисту та служб у справах дітей проведено тренінг з підвищення професійної компетенції зі збереження психічного здоров’я «Mental Trek».
Захід відбувся на базі Навчально-тренінгового центру соціальної роботи обласного центру соціальних служб за авторською програмою сертифікованих тренерок Людмили Дерев’янко та Світлани Даценко.
«Навчання в першу чергу спрямоване на розширення та закріплення знань про сутність психічного здоров’я та психологічного благополуччя, розвиток власних поведінкових стратегій, сприятливих для психічного здоров’я, зменшення стигми й дискримінації щодо людей, які мають психічні розлади, сприяння засвоєнню навичок віднайдення й прийняття зважених самостійних рішень», – коментує психологиня, фахівець обласного центру Світлана Даценко.
Протягом навчального дня учасниками опановано теоретичні та практичні знання в межах 6 модулів (станцій) програми. А саме:
- «Психічне здоров’я – це про всіх». Обговорення змін життєвих ситуацій у форматі «мозкового штурму»;
- «Mental quest». У форматі гри учасники навчаються відрізняти правду від міфів у царині психічного здоров’я, орієнтуватися в сучасних реаліях, критично оцінювати інформацію
- «Мозок, душа, тіло – одне ціле». Обговорення кейсів щодо вибору тих поведінкових стратегій, які зберігають та поліпшують психічне здоров’я людини
- «Булінг: як розпізнати й подолати». Виокремлення різновидів булінгу та з’ясуванні адміністративної відповідальності за нього, але й у сприянні усвідомленню явища булінгу як руйнівної загрози психічному і фізичному здоров’ю особистості.
- «Коло допомоги» - обговорення життєвих ситуації, які можуть бути пов’язані з виникненням психічних розладів.
- «Живи, дихай, відчувай» (Принципи самодопомоги під час воєнних дій). Обговорення ситуації, у які може потрапити людина під час військових дій, що вона відчуває в цей час, а також як людина може заспокоїтись у небезпечній ситуації та допомогти близьким психологічно.
За результатами навчання учасники отримали підтверджуючі сертифікати та відповідні ЄКТС кредити. Дякуємо всім за активну участь, чекаємо на нові зустрічі.
#ТиЯк