Лубенська районна військова адміністрація
Полтавська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Увага! У Пирятинській територіальній громаді - спалах кору!

Дата: 06.05.2025 16:08
Кількість переглядів: 22

Зареєстровано три випадки захворювання на кір: одна доросла особа та двоє дітей. У захворілих першими симптомами були біль у горлі, кашель, кон’юнктивіт і підвищення температури тіла, а вже за кілька днів з’явився висип на тілі. Одна дитина не щеплена від кору, дві особи не мають даних про щеплення. За контактними особами встановлено медичне спостереження. 

Фото без опису

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована особа, теж захворіють, якщо вони не були щеплені.

Як передається кір?

Вірус кору поширюється під час кашлю та чхання, тісних особистих контактів. Вірус лишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Інфікована людина може передавати вірус ще за чотири дні до і за чотири дні після появи у неї висипу.

Симптоми

Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури приблизно через 10–12 днів після інфікування, яке триває 4–7 днів. На цій початковій стадії можуть виникати нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. За кілька днів з’являється висип — спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу, включно із руками та ногами. Він тримається 5–6 днів і потім зникає. У середньому, висип з’являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.

За перших симптомів негайно звертайтеся до лікаря 

Ускладнення

Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до п’яти років. Серед ускладнень кору — запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, діарея, енцефаліт. Ця недуга може призвести навіть до смерті.

Захворювання на кір під час вагітності також загрожує здоров’ю жінок — від розвитку ускладнень до передчасних пологів чи мимовільного аборту (викидня).

Профілактика

Найкращий захист — вакцинація, що забезпечує захист від цієї інфекції. Планові щеплення проти кору проводяться дітям у віці 12 місяців та 6 років. Вакцина вже понад 50 років використовується в більше ніж 100 країнах світу. Вона є безпечною та ефективною, а також схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вакцинація дітей в Україні є безкоштовною. 

Якщо з якихось причин ваша дитина не була вакцинована відповідно до Календаря профілактичних щеплень, зверніться за консультацією до лікаря та обовʼязково отримайте щеплення! 

Пам'ятайте про те, що кір — це не просто висип. За статистикою, ця інфекція займає одне з лідируючих місць по дитячій смертності в світі. Тож не зволікайте з проведенням щеплення!

 

Лубенський районний відокремлений підрозділ ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора